“Nëse Daft Punk nuk ribashkohet…”/Çfarë po paralajmëron The Weeknd?!

vovalbania August 14, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
“Nëse Daft Punk nuk ribashkohet…”/Çfarë po paralajmëron The Weeknd?!

Abel Tesfaye njoftoi së fundmi se ai ka përfunduar regjistrimin e bashkëpunimeve me muzikantë të tjerë. “Kjo këngë e radhës që do të performoj është një rekord i papublikuar. Nuk e kam hedhur ende”,-tha këngëtari para turmës në turneun e tij “After Hours Til Dawn”. “Quhet ‘Another One of Me’, por dua të them vetëm se ky do të jetë bashkepunimi i fundit që bëj ndonjëherë, në karrierën time, kështu që do ta performoj për ju djema sonte.”

33-vjeçari i cili gjithashtu njoftoi në fillim të këtij viti se do të “rilindte” si artist me emrin e tij të lindjes kundrejt emrit të tij të skenës vuri në dukje në Instagram se ai do të merrte në konsideratë veçoritë e reja vetëm nëse “Daft Punk do të ribëhej ndonjëherë”. Ai bashkëpunoi me dyshen franceze në hitin e vitit 2016 “Starboy”. Një përfaqësues i Tesfaye konfirmoi se superylli kanadez nuk do të bëjë më asnjë bashkëpunim.

Rikujtojmë, se së fundmi këngëtari na ka njohur më një tjetër dashuri të madhe të tij, përveç muzikës e cila është kafeja. Ylli i muzikës pop për ata që nuk e dini ka lindur në Toronto, Kanada nga prindër emigrantë nga Etiopia, vend i cili është i njohur për traditën e kafesë. The Weeknd krijoi “Samra Origins”, (Samra, siç është emri i nënës së tij), për të nderuar veten dhe vendin e saj të origjinës. Në veçanti, këngëtari i njohur bashkëpunoi me “Blue Bottle Coffee” dhe krijoi markën e tij të kafesë për të mbështetur vendlindjen e nënës së tij.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47131 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE