Palltoja që Kate Winslet veshi në filmin “Titanic” del në ankand me çmimin marramendës!

vovalbania August 14, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Palltoja që Kate Winslet veshi në filmin “Titanic” del në ankand me çmimin marramendës!

Një pardesy e veshur nga Kate Winslet në “Titanic” do të dalë në ankand online nga ankandi i koleksioneve me bazë në NJ, Goldin deri më 13 shtator. Ken Goldin, themeluesi dhe CEO i shtëpisë së ankandeve, tha për The Post:

Është padyshim një pjesë me gjashtë figura. Do të shkojë në ankand për 100,000 dollarë plus.

Që nga e premtja mbrëma, pesë persona kishin bërë tashmë oferta, ku më e larta ishte 34,000 dollarë. Aktorja veshi pallton e gjatë deri në fund të këmbëve gjatë skenave të fundosjes së filmit të vitit 1997, kur personazhi i saj Rose shpëton Xhekun, të luajtur nga Leonardo DiCaprio, i cili u prangos në një shtyllë në kuvertën e anijes.

Në vitin 1998, kompania e prodhimit të filmit 20th Century Fox shiti rekuizitën e saj nga filmi, e cila përfshinte pallton, e cila ishte bërë nga shitësi i veshjeve J. Peterman Company, bazuar në dizajnin e Scott. Ai erdhi me një letër autenticiteti nga rrobaqepësja dhe 20th Century Fox që konfirmonte se ishte veshur në film. Goldin shpjegoi për blerësin e parë:

Ai individ e mbajti atë për disa vite dhe e shiti në fillim të viteve 2000 dhe pronari që e bleu vite më parë na kontaktoi.

Ai më pas punësoi Resolution Photomatching, një kompani që përputh artikujt e veshur me imazhet e personit që i mbante nga fotot – për të verifikuar se ishte saktësisht i njëjti që ajo kishte veshur.  Veshja e zbukuruar është pjesë e Goldin 100, një nga ankandet më elitare në historinë e shtëpisë së ankandeve, i cili përmban koleksione me vlerë 100,000 dollarë e lart.

Goldin parashikoi se blerësi mund të vinte nga një grup i gjerë: “çdo koleksionist i kujtimeve të filmit dhe kulturës pop” ose “një person që ndoshta është një fans i madh i filmit”.

 

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47131 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE