Nis largimi i emigrantëve, fluks në pikën kufitare në Kapshticë

vovalbania August 19, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Nis largimi i emigrantëve, fluks në pikën kufitare në Kapshticë

Ka nisur largimi i emigrantëve dhe kjo ka bërë që në pikat kufitare të ketë fluks të shtuar. Në pikën kufitare të Kakavijës, fluksi i menjëhershëm i emigrantëve që largohen ka bërë që të krijohen 3 korsi me automjete ndërsa pritja shkon deri në 20 minuta.

Në palën shqiptare punohet me katër sportele ndërsa në atë greke me tre. Vonesat e emigrantëve shkojnë deri në 20 minuta çka konsiderohet normale për shkak të largimit të emigrantëve që kanë pushuar në vend.

Fluks dhe pritje ka edhe ne Kakavijë, si në hyrje për në Shqipëri por edhe në dalje.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58469 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE