Dramat e betejës ligjore marrin fund?! Lizzo e vendosur të përballet me balerinat, publikon fotot që hedhin poshtë akuzat e tyre!

vovalbania August 25, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Dramat e betejës ligjore marrin fund?! Lizzo e vendosur të përballet me balerinat, publikon fotot që hedhin poshtë akuzat e tyre!

Një kthesë e ngjarjeve, beteja ligjore e Lizzo-s ka marrë një tjetër drejtim së fundmi, me avokatin e këngëtares, Marty Singer. Ai ka zbuluar një plan për të kundërshtuar ish-balerinat që e akuzuan atë për ngacmim dhe kushte të këqija pune. Kjo përballje ligjore vjen si përgjigje ndaj asaj që Singer e konsideron si “sjellje të supozuar hipokrite” nga paditëset.

Këngëtarja shpalosi një seri fotosh për PEOPLE, ku shfaqen paditëset Arianna Davis, Crystal Williams dhe Noelle Rodriguez teksa marrin pjesë një ‘festë’ në prapaskenë me interpretuesit nga shfaqja topless e Crazy Horse. Kjo dyshohet se ndodhi pas pretendimeve të tyre se Lizzo i detyroi ato që të ndiqnin performancën gjatë turneut të tyre.

Lizzo’s got plans to sue the same backup dancers who are taking her to court. https://t.co/GJFawDtpi9

— TMZ (@TMZ) August 24, 2023

Këngëtarja thekson gjithashtu se:

Këto imazhe që tregojnë tre paditëset që po këqnaqen dhe duken të lumtura në prapaskenë pas shfaqjes topless, janë marrë pas vizitës së tyre në shkurt të vitit 2023 në Bananenbar në Amsterdam, për të cilën ato ankohen në padinë e tyre.

Kjo sfidon narrativën e tyre dhe pretendimet se balerinat ishin të detyruara të duronin sjellje denigruese seksuale dhe u vunë nën presion për të marrë pjesë në shfaqje seksi midis 2021 dhe 2023. Singer argumenton se provat e pamohueshme bien ndesh me pretendimet e paditësve, duke ngritur pikëpyetje për besueshmërinë e padisë së tyre.

Padia është një mashtrim. Lizzo synon të padisë për ndjekje penale me qëllim të keq pasi ajo të fitojë dhe këto pretendime të rreme të hidhen poshtë.

Lizzo intends to sue the backup dancers who are taking her to court, @TMZ reports.

Lizzo’s attorney says newly surfaced photos show Lizzo’s accusers returned to the topless cabaret a month later and took photos with the performers. pic.twitter.com/Ie9ufMLwj4

— Pop Crave (@PopCrave) August 23, 2023

Avokatja e balerinëve, Neama Rahmani, mbetet e vendosur përballë këtyre zbulimeve, duke deklaruar se ato do të  “qëndrojnë pranë çdo pretendimi në padi dhe presin gjykimin”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58473 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE