A do t’i fitonte zgjedhjet nëse do të ishte përballë Edi Ramës? Ermal Mamaqi jep përgjigjen e prerë dhe zbulon ofertat që ka pasur për t’u bërë pjesë e politikës

vovalbania March 03, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
A do t’i fitonte zgjedhjet nëse do të ishte përballë Edi Ramës? Ermal Mamaqi jep përgjigjen e prerë dhe zbulon ofertat që ka pasur për t’u bërë pjesë e politikës

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky është bërë hit në rrjetet sociale jo vetëm që qëndrimin e tij por gjithashtu dhe për faktin se më parë ka qenë aktor humori.

Njerëzit në Shqipëri nisur aludimet se kush nga aktorët tanë të humorit do të bënte më së miri rolin e liderit në vendin tonë. Mes shumë emrave, ndjekësit kanë përmendur dhe Ermal Mamaqin. Por si e shikon ai këtë gjë?

Ermal Mamaqi foli sot për mundësinë e përfshirjes në politikë gjatë intervistës në “Abc-ja e mëngjesit”, ku tregoi se ka pasur disa oferta disa vite më parë.

“Nuk është çudi. Kam pasur oferta para shumë vitesh nga të dyja kahet e politikës por i kam refuzuar. Mendoj se është një terren që nuk e njoh por ku i dihet vjen një moment dhe bëhem kryeministër i këtij ose atij vendi.”, u shpreh Ermali.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 42379 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE