U përjashtua për 10 vite nga “Oscars”, reagon Will Smith

vovalbania April 09, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
U përjashtua për 10 vite nga “Oscars”, reagon Will Smith

Bordi i Guvernatorëve për Akademinë e Arteve dhe Shkencave të Filmit të premten morën vendimin për masat disiplinore ndaj Will Smith.

Will Smith goditi me shuplakë komedianin Chris Rock gjatë ceremonisë së 94-të të Oscars dhe votoi për të ndaluar Smithin nga të gjitha ngjarjet e Akademisë, duke përfshirë Oscars për 10 vite.

“Edicioni i 94-të i Oscars, ishte menduar të ishte një festë e shumë individëve në komunitetin tonë që bënë punë të jashtëzakonshme vitin e kaluar, megjithatë, ato momente u lanë në hije nga sjellja e papranueshme dhe e dëmshme që pamë Smith të ekspozonte në skenë”, thuhet në deklaratën e Oscars.

Will Smith ka reaguar pas vendimit për ta përjashtuar për 10 vite nga Oscars, duke paranuar atë.

“Unë e pranoj dhe respektoj vendimin e Akademisë,” tha ai në një deklaratë të shkurtër për Page Six.

Ndryshe, Smith sulmoi Rockun pasi komediani bëri një shaka për kokën e rruar të Jada Pinkett Smith.

Pinkett Smith ka folur publikisht për luftën e saj me rënien e flokëve për shkak të alopecisë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52598 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE