5 zakone të përditshme që i kemi bërë gjithmonë gabim

vovalbania August 05, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
5 zakone të përditshme që i kemi bërë gjithmonë gabim

Gjëja e bukur e jetës sonë është se pa marrë parasysh sa vjeç jemi, nuk na mbarojnë kurrë gjëra të reja për të zbuluar dhe mësuar. Ju mund t’i keni bërë gjërat në një mënyrë të caktuar gjatë gjithë jetës suaj, duke menduar se kjo është mënyra më e lehtë për ta bërë këtë, por ky artikull mund të sfidojë perceptimin tuaj për gjithçka. Vë bast se do t’ju lërë të befasuar.

Ne gjithmonë synojmë t’jua bëjë jetën më të lehtë, kështu që ne përgatitëm një përmbledhje trukesh që do t’ju duken të dobishme në jetën e përditshme.

  • Kontrolloni nëse keni erë të keqe duke lëpirë kyçin e dorës.

Shumica prej nesh do të nxirrnin frymën në pëllëmbët tona për të kontrolluar nëse fryma ka erë të mirë, por nuk është aq  efektive sa lëpirja e kyçit të dorës me pjesën e mesme të gjuhës dhe nuhatja e saj.

10 truke të përditshme që i kemi bërë gabim

  • Ruani perimet tuaja turshi me kokë poshtë.

Për të parandaluar rritjen e mykut, mund t’i ruani turshitë tuaja me kokë poshtë në mënyrë që ato të jenë të freskëta për një periudhë më të gjatë kohore.

  • Pastroni tastierën tuaj nga pluhuri duke përdorur një furçë.

Është më e lehtë për ta pastruar atë në këtë mënyrë sesa duke përdorur peceta apo diçka të ngjashme, kështu që nuk do të shtypni aksidentalisht tastet.

  • Kur i paketoni, rrotulloni rrobat tuaja në vend që t’i palosni.

Rrotullimi i tyre do të kursejë shumë hapësirë ​​në bagazhin tuaj dhe parandalon formimin e rrudhave në rrobat tuaja.

  • Mbështilleni shishen e pijes me një peshqir letre të lagur përpara se ta vendosni në frigorifer për disa minuta do të ftohet më shpejt.

Nëse pija juaj është në temperaturën e dhomës dhe dëshironi që ajo të jetë e ftohtë, kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme dhe e lehtë për ta bërë atë më të ftohtë më shpejt.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55506 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE