Dua Lipa ‘i vë zjarrin’ skenës së Sunny Hill Festival!

vovalbania August 05, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Dua Lipa ‘i vë zjarrin’ skenës së Sunny Hill Festival!

Dua Lipa kishte veshur një pjesë të sipërme me një fund të ngjashëm teksa hyri në skenë në vendlindjen e saj në Kosovë të enjten. Këngëtarja, 26 vjeçe, ka shfaqur barkun e saj shumë të tonifikuar dhe këmbët e saj të gjata në look-un e mahnitshëm dhe të nxehtë rozë në Sunny Hill Festival që organizohet nga Dua dhe babai i saj, Dukagjin, 53 vjeç.

Ajo dukej e mrekullueshme me dy pjesët Valentino që i kombinoi me doreza koordinuese dhe çizme me taka. Flokët e gjata brune të Dua-s u lëshuan në valë dhe ajo shtoi shkëlqim rozë në sytë e saj. Ajo u sigurua të bënte një performancë shumë energjike teksa prezantoi disa nga këngët e saj të suksesshme për turmën.

Festivali, i cili filloi në vitin 2018, do të ketë edhe shfaqje nga AJ Tracey dhe Skepta në ditët në vijim. Vitet e kaluara janë parë performanca nga Calvin Harris, Miley Cyrus dhe Martin Garrix së bashku me disa muzikantë shqiptarë. Ngjarja ka synim për të mbledhur para për Fondacionin Sunny Hill, në faqen e internetit të të cilit thuhet:

Ashtu si Dua, ne jemi të frymëzuar nga shoqëria jonë dhe mendojmë se ata që kanë shijuar suksesin duhet t’ua kalojnë mundësinë të tjerëve që të ndjekin hapat e tyre. Misioni ynë është i thjeshtë. Me njohuri për vendin tonë dhe me punë të palodhur, ne synojmë të jemi një dorë ndihmëse për pjesët më vulnerabël dhe në nevojë të komunitetit tonë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 54530 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE