“Sunny Hill Festival” nis sonte/ Dua Lipa del në konferencë për mediat nga Prishtina, ja këngëtarët që do të performojnë

vovalbania August 05, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
“Sunny Hill Festival” nis sonte/ Dua Lipa del në konferencë për mediat nga Prishtina, ja këngëtarët që do të performojnë

Dua Lipa ka dalë këtë pasdite në një konferencë për mediet në Priştinë, ndërkohë që sonte nis “Sunny Hill Festival”.

Artistja ka mbërritur në Kosovë natën e kaluar dhe ka publikuar një foto nga parku i Gërmisë aty ku do të mbahet festivali, ndërsa u shpreh se mezi pret natën e sotme.

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se rruga drejt parkut të Gërmisë do të jetë e mbyllur për automjetet nga mesnata e 4 gushtit deri mëngjesin e 8 gushtit.

26-vjeçarja do të hapë sonte festivalin me performancën e saj. Në skenë do të ngjiten këngëtarë ndërkombëtarë si J Balvin, Diplo dhe Skepta apo artistë shqiptarë si Kida, Yll Limani e Elvana Gjata.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 41927 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE