Aksidenti me 12 të vdekur në Kroaci, autobusi hiqet nga vendngjarja! Publikohet video pak para aksidentit!

vovalbania August 06, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Aksidenti me 12 të vdekur në Kroaci, autobusi hiqet nga vendngjarja! Publikohet video pak para aksidentit!

Mediat kroate, kanë publikuar disa pamje të kapura nga kamerat e sigurisë ku shfaqet autobusi 7 minuta përpara aksidentit tragjik në autostradën afër Breznicës ditën e sotme.

Në video nuk shihet ndonjë sjellje e pazakontë e shoferit, por pak minuta më vonë, autobusi doli nga autostrada, duke vrarë 12 pasagjerë.

Ndërkohë, sipas informacioneve të paraqitura nga ministri i Shëndetësisë Vili Berosh në një konferencë të për mediat, 19 persona janë lënduar rëndë, ndërsa 13 kanë plagë të lehta.

Ndër të tjera, mediat e huaja nënvvizojnë se shoferi humbi kontrollin e timonit dhe për të përcaktuar shkakun e aksidentit, u bë autopsi e viktimave dhe është urdhëruar ekspertizë për testin e alkoolit të drejtuesit të autobusit.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55520 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE