Brooklyn Beckham zbulon arsyen pse hoqi dorë nga futbolli!

vovalbania August 11, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Brooklyn Beckham zbulon arsyen pse hoqi dorë nga futbolli!

Brooklyn Beckham ka zbuluar se ai vendosi të hiqte dorë nga futbolli pasi kuptoi se do të ishte e vështirë t’ia dilte njësoj mirë si babai i tij David. Kuzhinieri i ri, 23 vjeç, ka luajtur më parë në akademinë e të rinjve të Arsenalit, por vendosi të hiqte dorë nga sporti kur klubi e liroi atë në moshën 16-vjeçare.

Duke folur për Variety, Brooklyn tha se babai i tij nuk ishte i trishtuar kur e pa atë të hiqte dorë nga sporti, pavarësisht se ishte jeta e tij që në moshë të re. Ai tha:

Babai im nuk ishte i trishtuar, sepse ai thoshte, “Unë dua që ti të jesh i lumtur”. Por sigurisht që isha i trishtuar. Ishte e gjithë jeta ime që kur isha dy vjeç. Të provoja të jetoja sipas asaj që bëri babai im në futboll, unë mendoja se do të ishte pak e vështirë.

David, 47 vjeç, është vlerësuar si një nga mesfushorët më të mëdhenj të gjeneratës së tij dhe ka fituar 19 trofe të mëdhenj gjatë karrierës së tij 20-vjeçare futbollistike.

Vëllai i Brooklyn, Romeo, 19 vjeç, ka vazhduar një karrierë futbolli dhe aktualisht po luan për Inter Miami FC, të cilin babai i tij e zotëron. Që nga ndarja me sportin, Brooklyn ka hyrë në fusha të tjera, duke përfshirë fotografinë, të cilën e ka studiuar në Parsons School of Design të Nju Jorkut.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 42379 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE