Sulmohet Salman Rushie, shkrimtari i njohur mund të humbasë njërin sy!

vovalbania August 13, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Sulmohet Salman Rushie, shkrimtari i njohur mund të humbasë njërin sy!

Sulmohet me mjet prerës Salman Rushdie, shkrimtari rrezikon të humbasë njërin sy. Ngjarja ndodhi gjatë një konference që 75-vjeçari po mbante në Chautauqua të Nju Jorkut, në Shtetet e Bashkuara. Eshtë një 24-vjeçar nga Nju Xhersi, tashmë i ndaluar, agresori i autorit të “Vargjeve Satanike”, për të cilin para disa viteve Irani urdhëroi të vritej e më pas e tërhoqi urdhrin. Mësohet se novelisti i njohur me origjinë indiane iu nënshtrua një operacioni të gjatë në spital ku mbahet me respirator. Po ashtu, pësoi dëmtime serioze në njërin krah dhe në mëlçi.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52189 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE