Mbërrijnë emigrantët, sot në Durrës vijnë 8 mijë pasagjerë

vovalbania August 14, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Mbërrijnë emigrantët, sot në Durrës vijnë 8 mijë pasagjerë

Sot në portin e Durrësit do të ankorohen 5 tragete që do sjellin në Shqipëri 8 mijë pasagjerë, shumica e të cilëve janë qytetarë shqiptarë që qëndrojnë në Greqi e Itali dhe vijnë në vendin tonë për pushime.

Në mbrëmje priten rreth 3 mijë persona me dy tragete të linjës së Barit.

Një ditë më parë mbërritën 7 mijë e 500 persona dhe dy mijë automjete nga kjo linjë.

Fluksi i emigrantëve që mbërrijnë në vendin tonë çdo ditë ka qenë shumë i lartë gjatë muajit gusht.

Deri më 7 gusht kanë hyrë në Shqipëri 4 milion e 382 mijë vizitorë me pasaporta të huaja në vend.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55520 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE