Surpriza e radhës nga miliarderi i teknologjisë, Elon Musk do të blejë Manchester United?

vovalbania August 17, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Surpriza e radhës nga miliarderi i teknologjisë, Elon Musk do të blejë Manchester United?

Elon Musk ka konfirmuar së fundmi se nuk do të blejë Manchester United, pasi shkaktoi “furtunë” në botën e futbollit. Njeriu më i pasur në botë tronditi rrjetet sociale pasi shkroi së Twitter se “ai po blen Manchester United”, por tani ka sqaruar komentin e tij befasues. Përdoruesit e rrjeteve sociale, mosbesues ndaj postimit të tij e pyetën: ‘A je serioz’? Musk u përgjigj duke thënë:

Jo, kjo është një shaka. Nuk po blej asnjë ekip sportiv.

Edhe pse në një postim vijues Musk shtoi:

Megjithëse, nëse ndonjëherë do të blija ndonjë ekip, do të ishte Manchester United. Është ekipi im i preferuar që kur isha fëmijë.

Rikujtojmë se themelues i Tesla-s, ka shitur ditët e fundit aksione të kompanisë me vlerë 7 miliardë dollarë, vetëm disa muaj pasi ai tha se nuk donte të shiste më aksione nga prodhuesi i makinave elektrike. Sipas “Wall Street Journal”, dokumente tregojnë se, Musk ka shitur gjithsej 7.9 milionë aksione mes të premtes 5 dhe të martës 9 gusht.

Nuk dihen ende arsyet e kësaj lëvizje financiare të njeriut më të pasur të planetit. Disa kohë më parë Musk u padit nga kompania Twitter e cila e akuzon miliarderin se u tërhoq nga marrëveshja për ta blerë atë, duke i prishur imazhin dhe ulur aksionet në bursa. Musk nga ana tjetër pretendon se është mashtruar në negociata pasi Twitter ka një përqindje shumë të madhe përdoruesish falsë dhe joaktivë.

Ndërkaq, Errol Musk, babai i Elon nuk është i lumtur me djalin e tij miliarder. Në një intervistë në radio në “Kyle and Jackie O Show”, babai i CEO të “Tesla”-s ka rrëfyer se si ndihet vërtet për djalin e tij. “Djali yt është një gjeni. Ai gjeneron miliarda dollarë dhe ka krijuar kaq shumë gjëra, nuk mund t’ia mohoni atë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 42274 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE