Aktori i njohur Idris Elba heq dorë nga roli i James Bond!

vovalbania August 17, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Aktori i njohur Idris Elba heq dorë nga roli i James Bond!

Aktori i njohur Idris Elba ka vendosur të heqë dorë nga roli i James Bond. Aktori ishte i preferuari i fansave për të zëvendësuar Daniel Craig si superspiun, por është i prirur të ndjekë role të tjera dhe madje ka paraqitur një listë me emrat e aktorëve që mund të luajnë 007. Një burim tha për ‘The Sun’:

Fansat dhe Barbara donin Idris-in, por ai dëshiron të krijojë diçka për veten e tij. Megjithatë, ai ka paraqitur emra për të luajtur 007. Ai është “joformalisht” në procesin e vendimmarrjes pasi ai ka qenë në bisedime me producentët për kaq shumë kohë.

Ndërsa në premierën e filmit të tij “The Harder They Fall” në 2021, kur u pyet nëse ai do të konsiderohet si 007 i ardhshëm Idris tha:

Jo, unë nuk do të jem James Bond. Unë jam ndoshta aktori më i famshëm i Bond-it në botë dhe as që e kam luajtur rolin. Mjaft është mjaft. Nuk mund të flas më për këtë!

Producentja e James Bond, Barbara, më parë pranoi se do të duhet shumë kohë për të zgjedhur zëvendësuesin e Craig-it 007. Ajo këmbënguli se nuk është aq e lehtë sa të zgjedhësh një aktor për të marrë rolin ikonik të spiunit të guximshëm. Duke folur për ‘Variety’, Barbara tha:

Është një vendim i madh. Nuk është vetëm marrja e një roli. Bëhet fjalë për një rimendim të plotë se ku po shkojmë.

Rikujtojmë, se Elba ka pasur një moment të frikshëm në xhirimet e “American Gangster”. Ndërsa Idris po punonte në filmin e vitit 2007, atij iu desh të filmonte një skenë ku u qëllua në kokë nga personazhi i Denzel Washington, Frank. Megjithëse Denzel po përdorte një armë të zbrazët me një tytë të ngurtë të mbushur, zmbrapsja ishte e mjaftueshme për ta bërë Idris të besonte se ishte qëlluar me të vërtetë. 

 

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52189 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE