Moti merr një tjetër kthesë në vendin tonë/ Temperatura shumë të larta dhe kthjellime, por çfarë ndodh pas orëve të pasdites së sotme

vovalbania August 18, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Moti merr një tjetër kthesë në vendin tonë/ Temperatura shumë të larta dhe kthjellime, por çfarë ndodh pas orëve të pasdites së sotme

Deri në orët e pasdites vendi ynë do të jetë nën dominimin e motit të kthjellët, më të theksuara kthjellimet do të jenë në zonat bregdetare.

Ndërsa në orët vijuese pritet që vranësirat gradualisht të bëhen më të dukshme në territor, ku në zonat malore do të jenë më të dendura.

Po ashtu, pjesërisht zona e ulët do të ketë momente të shkurtra me vranësira të dukshme.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55047 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE