Rikthehet i nxehti afrikan në vend/Temperaturat arrijnë sot deri në 39°C!

vovalbania August 19, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Rikthehet i nxehti afrikan në vend/Temperaturat arrijnë sot deri në 39°C!

Territori shqiptar do të jetë sot nën ndikimin e masave ajrore Afrikane. Në periferi moti do të jetë i kthjellët dhe i nxehtë deri vonë pasdite. Në mbrëmje do të shfaqen vranësira të lehta nëpër të gjithë territorin ndërsa në ekstremin veri-verilindje do të gjenerojnë momente me shira të pakët.

Rritja e lagështirës në ajër do të bëjë që i nxehti të ndjehet edhe më shumë. Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 39°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

 • Shkodër 23/39°C
 • Kukës 20/37°C
 • Lezhë 22/37°C
 • Dibër 19/35°C
 • Durrës 22/37°C
 • Tiranë 24/39°C
 • Elbasan 21/40°C
 • Berat 21/41°C
 • Vlorë 23/37°C
 • Korçë 19/35°C
 • Gjirokastër 19/41°C
 • Sarandë 22/36°C

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët por nuk do të të mungojnë edhe alternimet e vranësirave kalimtare të pakta dhe mesatare përgjatë pjesës më të madhe të ditës. Hera-herës këto vranësira në relievet malore në lindje deri të dendura.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52650 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE