Dalin fotot e para dhe detajet e dasmës madhështore së ikonës Jennifer Lopez!

vovalbania August 21, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Dalin fotot e para dhe detajet e dasmës madhështore së ikonës Jennifer Lopez!

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck u martuan për herë të dytë të shtunën në një ceremoni ekstravagante, të mbushur me yje në shtëpinë e madhe të aktorit në Georgia. Çifti u martuan gjatë një feste tre-ditore për miqtë dhe familjen në pronën 87 hektarësh buzë lumit Affleck pranë Savannah një muaj pasi u larguan spontanisht në Las Vegas. Lopez veshi një fustan couture Ralph Lauren të bërë në Itali enkas për ceremoninë, e cila u drejtua nga Jay Shetty.

Dasma gjatë fundjavës përfshiu një darkë mirëseardhjeje të premten dhe të ftuarve është planifikuar t’u shërbehet një piknik Barbekju të dielën. Por të paktën një anëtar i familjes së Affleck nuk ishte i pranishëm. Vëllai më i vogël Kejsi Affleck qëndroi në Los Anxhelos gjatë fundjavës, sipas TMZ.

E bardha dukej se ishte kodi i veshjes për ceremoninë madhështore. Disa të ftuar mbërritën të shtunën pasdite me karroca të bardha të Old Savannah Tour, ndërsa të tjerë erdhën me SUV të zeza, duke ua dorëzuar rojeve ftesat e tyre paara se të hynin brenda. Kartat e bardha dukej se shfaqnin një vizatim të një zogu, me krahët e zgjatur.

Kudo dominonte e bardha, si tek lulet, karriget, tavolinat edhe tek piano. Pamjet e siguruara me dron treguan se të ftuarit ishin veshur me të gjitha veshjet e bardha teksa u mblodhën në një vendkalim të gjatë të bardhë drejt shtëpisë së aktorit, ku festimet dukej se ishin në kulmin e tyre. Fotot e marra nga sipër pronës së pallatit tregojnë Lopez të veshur me një fustan nusërie të bardhë, me një vello të gjatë që shtrihej disa metra pas saj, duke mbuluar tokën.

Të porsamartuarit qëndruan afër njëri-tjetrin gjatë gjithë ceremonisë, sipas fotove. Çifti u takua fillimisht nga viti 2002 deri në 2004, rindezën romancën e tyre vitin e kaluar dhe shpallën fejesën e tyre në prill. Ata u lidhën dhe zhvilluan një ceremoni shumë të vogël dhe mjaft private më 16 korrik, më pas kaluan muajin e tyre të mjaltit në Paris.

 

Siguria ishte shumë e madhe gjatë gjithë ditës. Rojet bllokuan hyrjen në ishullin Hampton dhe vendin ku ndodhet kompleksi i Affleck. Rojet kontrolluan kartat e identifikimit për këdo që hynte dhe dhanë shirita dore prej letre të bardhë. Autoritetet zbatuan një zonë ndalim-fluturimi prej tre miljesh mbi shtëpinë ku u mbajt dasma luksoze, sipas Daily Mail. Zona e ndalim-fluturimit shtrihej brenda një rrezeje prej tre miljesh nga prona, raportoi gazeta.

Mendohet se çmimi i shpenzimeve mund të ketë shkuar në më shumë se 400,000 dollarë. Kjo është martesa e dytë e Affleck që pas divorcit të tij në vitin 2018 nga Jennifer Garner. Nga ana tjetër Lopez është martuar tre herë më parë, duke përfshirë Marc Anthony, babai i binjakëve të saj; aktori Chris Judd dhe producenti Ajani Noa.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 42274 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE