Çfarë thotë çanta që përdorni për ju?

vovalbania August 23, 2022 0 koment 3 Mund të lexoni në minuta.
Çfarë thotë çanta që përdorni për ju?

Për ata prej nesh që nuk kanë mundësi të kenë me vete shërbyes, çantat janë një mënyrë e dobishme për të mbajtur gjërat thelbësore të jetës. Çelësat e shtëpisë, karikuesit, laptopët, krehërat, fletoret, shishet e ujit, të gjitha duhet të transportohen nga një vend në tjetrin, të cilat lëvizin së bashku me ne dhe mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të zgjidhni një çantë që ju përshtatet dhe funksionon në harmoni me mënyrën se si jetoni. Përveçse është praktike, një çantë është ‘erëza’ për çdo veshje – një ‘spërkatje e lehtë me kripë deti’ që ndihmon në përfundimin e gjithçkaje. E gjitha varet nga shija personale, me fjalë të tjera. Pra, pavarësisht nëse është një çantë me rrip me zinxhir ose një çantë e vjetër e varur, çfarë tregon ajo për ju?

1.Çanta ‘stil faturino’

Një qytetar që lëviz në brendësi të qytetit që i pëlqen të udhëtojë me sa më pak ‘bagazhe’ me vete, çanta ‘stil faturino’ e çon minimalizmin modern në nivele të reja marramendëse. Pse të lodhet duke mbajtur peshën e gjërave thelbësore të jetës kur mund të lini gjithçka në shtëpi? Kjo është ruajtje pa ndjenja. Kompakt dhe i bërë (në pjesën më të madhe) nga pëlhura teknologjike të qëndrueshme dhe të fërkueshme, madhësia i përshtatet kalendarit të ethshëm social të Urban Belt Bagger dhe e bën hyrjen dhe arratisjen e tij nga festat në shtëpi dhe takimet Tinder të shpejtë dhe të qetë.

CARHARTT WIP

€33.92

MASTER-PIECE

€101.74

2.Mbajtësi besnik

Tani ja një burrë që nuk i harron ditëlindjet e njerëzve. Një shpirt analog, ai është i ndjeshëm, i lexuar mirë dhe është i apasionuar pas riciklimit. Tipi që mban gjithmonë një helmetë biçiklete, atij i duhet një çantë për jetën – në kanavacë të rëndë. Shumë larg nga versionet e dobëta basme të dhëna falas, ‘Mbajtësi besnik’ preferon diçka të dizajnuar qëllimisht, por jashtëzakonisht të dobishme, me një logo që është mjaft e vogël për të garantuar se nuk do të akuzohet se po përpiqet të bie në sy.

ACNE STUDIOS

€406.25

GOOD MORNING TAPES

€43.60

3.Sharmanti me çantën kryq

Njëlloj i zgjuar dhe i veshur në mënyrë të pastrukturuar, Cross-Body Charmer është një tip i qetë, ka njohur lidhur me modën, i cili ruan një shkëlqim rinor, pavarësisht nga mosha. Një adhurues i kapelave luksoze të bejsbollit, çorapeve të reja sportive dhe dëgjimit të kasetave, bagazhet diagonale i japin trupit të tij një pamje nervoze ose të paktën kështu mendon kur shikohet në pasqyrë. Natyrisht konkurrues, ai është një legjendë në dhomën e tij të gjumit.

GUCCI

€838.17

SAINT LAURENT

€958.34

4.I mbijetuari me çantë shpine

Një djalosh i rastësishëm, i pastër, me disa bluza fashat të zbehura që përgjojnë në gardërobë, ai krenohet me koleksionin e tij Gore-Tex të nivelit të lartë. Nga e hëna në të premte, çanta e shpinës ndihmon në mbajtjen e gjallë të ndjenjës së rebelimit të të miturve dhe dyfishohet si alternativa më e mirë e çantës për të transportuar çdo ditë një MacBook dhe gjëra të tjera të lidhura me punën në qytet. Eja në fundjavë, ajo është shndërruar në një njësi të lëvizshme të ndihmës për të vegjlit me hapësirë të bollshme për veshjet e Legos dhe një kuti mikroskopike me rrush të thatë për udhëtim.

WANT LES ESSENTIELS

€411.46

BLEU DE CHAUFFE

€310.08

5.I mahnitshmi pa çantë

Do të dëgjoni mrekullinë pa çanta përpara se ta shihni, falë zhurmës që qarkullon. Ai është një zotëri që preferon xhepat, mban një orë që është e papërshkueshme nga uji deri në 1000 m dhe mund të ndezë një zjarr me asgjë më shumë se dy degëza dhe një kallëp Snickers. Lloji i djalit me të cilin (ndoshta) do të dëshironit të mbyteshit në anije, jeleku i tij i dobishëm dhe pantallonat luftarake – të gjitha nga Snow Peak, And Wander dhe Hiroshi Nozawa janë të mbushura me të gjitha llojet e gjërave të dobishme. I qëllimshëm dhe i shkathët, telefoni i tij është vendosur në modalitetin e aeroplanit për të ruajtur jetëgjatësinë e baterisë, pavarësisht nga afërsia e tij me një karikues. Sipas tij, çantat të ngadalësojnë dhe të pengojnë arratisjen.

AND WANDER

€312.50

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 54527 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE