E ka tepruar me ‘photoshop’, Kim Kardashian kapet përsëri mat!

vovalbania August 31, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
E ka tepruar me ‘photoshop’, Kim Kardashian kapet përsëri mat!

Një përdoruese e TikTok me sy të vëmendshëm ka treguar se si Kim Kardashian dyshohet se e modifikoi trupin e saj për një qafë më të hollë në një foto të fundit pranë pishinës. Fotografja komerciale Caroline Ross postoi një video të TikTok që tregon se si Kim, 41 vjeç, me sa duket modifikoi muskulin e saj në një foto që ajo postoi në fillim të këtij muaji duke reklamuar bashkëpunimin e saj me Beats.

Për të zbuluar punën e dukshme të redaktimit të bërë nga Kim, Ross përdori një mjet nga Photoshop dhe ‘korrigjoi’ imazhin për të treguar se si dukej qafa e Kim në mënyrë natyrale përpara.

Kur zmadhojmë, mund të shohim se modeli i ujit pas saj këtu është shtrembëruar.

Duke përdorur mjetin e lëngshëm Photoshop, tani do t’ju tregoj se si do të dukej pa Photoshop të aplikuar në të. Siç mund ta shihni, reflektimi i ujit në sfond fillon të duket shumë më i natyrshëm gjithashtu, ne nuk e kemi atë efekt të deformuar.

“Ne gjithashtu kemi një video nga prapaskenat nga xhirimet për të krahasuar”, tha ajo përpara se të tregonte pamjen e ekranit nga klipi. “Këtu është fotografia që ata publikuan”, shtoi Caroline ndërsa krahasonte fotot. “Këtu është versioni i korrigjuar. Shikoni modelet e ujit në sfond.”

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58382 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE