Kthjellime dhe kalime vranësirash, çfarë ka rezervuar moti në ditën e parë të vjeshtës

vovalbania September 01, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Kthjellime dhe kalime vranësirash, çfarë ka rezervuar moti në ditën e parë të vjeshtës

Orët e para të ditës në vendin tonë mbeten me kthjellime dhe kalime vranësirash, vranësira të cilat më të dukshme do të jenë në orët vijuese.

Sipas Meteoalb, parashikohet që vranësirat herë pas herë të pësojnë zhvillime pas mesdite duke gjeneruar reshje shiu në zonat malore dhe pjesërisht në zonën e ulët. Ndërsa bregdeti do jetë në pjesën më të madhe në dominimin e motit të qëndrueshëm.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por mbeten tëpandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 34°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 57811 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE