Vjeshta po afron, produktet e domosdoshme që i duhen lëkurës së fytyrës suaj!

vovalbania September 01, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Vjeshta po afron, produktet e domosdoshme që i duhen lëkurës së fytyrës suaj!

Pas një vere të nxehtë, është koha të kujdesemi për lëkurën dhe t’i rikthejmë shkëlqimin e humbur. Duke qenë se vjeshta dhe dimri janë afër, duam t’ju vijmë në ndihmë duke ju sugjeruar më të mirën. CHANEL kujdeset dhe mendon që të jemi sa më të kuruara në çdo periudhë të vitit. Fytyrat ndajnë parimet themelore të arkitekturës, për sa i përket ideales, linjave harmonike dhe forcave të tensionit dhe vëllimit. Në një reflektim, rinia është çelësi i një fytyre me kontrast dhe volum harmonik.

Duke përdorur këtë qasje, CHANEL krijoi LE LIFT PRO, një protokoll që kombinon produktet e kujdesit të lëkurës dhe masazhet, ku natyra dhe shkenca bashkojnë forcat për të ofruar një inovacion natyral dhe zgjidhje kundër plakjes e duke pasur një performancë të lartë. Protokolli LE LIFT PRO kombinon dy trajtime kundër plakjes dhe shërben për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato më të ndjeshmet.

LE LIFT PRO/Teknika e masazhit

Frymëzuar nga një teknikë masazhi e njohur në fushën estetike, House i CHANEL dhe ekspertët e tij kanë zhvilluar një masazh që përforcon efektet e kujdesit të lëkurës. LE LIFT PRO shërben për t’i rikthyer volumin fytyrës.

LE LIFT PRO Concentré Contours

Me formulën e tij të mëndafshtë dhe mbështjellëse, LE LIFT PRO Concentré Contours ofron një efekt të menjëhershëm shtrëngues dhe ripërcakton konturet e fytyrës. Është i pasuruar me tre përbërës aktivë të fuqishëm: melipona enzymatic përbërës, i cili shenjat e dukshme të plakjes, një biopolimer me prejardhje natyrale që siguron një shtrëngim të menjëhershëm efekt dhe dy forma të acidit hialuronik për hidratim afatgjatë.

Teknika e ristrukturimit të lëkurës/Teknika e zhvilluar për LE LIFT PRO Concentré Contours

Duke stimuluar shtresat e thella të indeve, muskujve dhe duke nxitur prodhimin e elastinës dhe kolagjenit, kjo teknikë ndihmon në rikthimin e tonifikimit dhe pamjen e freskët të lëkurës.

Kremi LE LIFT PRO

Me një formulë të mëndafshtë të pasuruar me gjalpë shea, LE LIFT PRO Crème i jep rehati lëkurës dhe lë pas një prekje të butë prej kadifeje. Ky krem ripërcaktues korrigjues me një efekt rimbushës vepron në vëllim dhe kontrast duke përforcuar butësinë e lëkurës. Pas përdorimit, rrudhat e thella do të zbehen.

Teknika e riformimit/Teknika e zhvilluar nga kremi LE LIFT PRO

Teknika e riformësimit, e frymëzuar nga teknika e masazhit me lëvizjes rrethore ndihmon në ripërcaktimin e vëllimit të fytyrës.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58381 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE