Mrekullia që bën kremi i hemorroideve për rrudhat poshtë syve, e përdor edhe Kim Kardashian!

vovalbania September 02, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Mrekullia që bën kremi i hemorroideve për rrudhat poshtë syve, e përdor edhe Kim Kardashian!

Industria e kujdesit ndaj lëkurës është e mbushur me kremra, serume dhe locione të pafundme, që pretendojnë se arrijnë gjithçka, nga largimi i njollave deri te zbardhja e ngjyrës së lëkurës suaj. Por një pikë që mbetet më e vështira për t’u trajtuar është zona poshtë syve, pasi kremrat e syve kanë tendencë të ofrojnë vetëm një rregullim të përkohshëm dhe jo një zgjidhje afatgjatë.

Ata që vuajnë nga rrathët e errët poshtë syve zakonisht e kanë për arsye gjenetike dhe ndërsa ka një mori kremrash për sytë që pretendojnë se synojnë linjat e holla dhe çngjyrosjen, tregu i kremrave të syve mbetet i diskutueshëm pasi shumë ekspertë pretendojnë se ju thjesht mundeni. Një grua beson se ka gjetur produktin “e shenjtë” të trajtimeve nën sy që largon rrudhat dhe kjo vjen nga një burim i pazakontë.

Në një postim në TikTok, përdoruesja me emrin @sheetaldeo1 në platformë, ka zbuluar se përdor kremin e hemorroideve për të reduktuar qeskat e syve dhe argumenton se jep rezultate të jashtëzakonshme. Duke pretenduar se produkti “do të heqë qafe të gjitha rrudhat poshtë syve në më pak se tri ditë”, gruaja ndau detaje të produktit të saj të besueshëm. Duke lavdëruar kremin për rezultatet e tij të mrekullueshme, gruaja këmbëngul se është betuar për trukun e çuditshëm të kujdesit të lëkurës për një dekadë.

Ajo vijon:

Kam 10 vjet që përdor kremin për hemorroide poshtë syve. Jam 32-vjeçe dhe kam absolutisht zero rrudha. Kur plakeni, vendi i parë që tregon moshën, janë sytë tuaj, kështu që vazhdoni dhe merrni një krem ​​për hemorroidet.

32-vjeçarja tregon se kremin e besueshëm e mban pranë shtratit dhe e përdor çdo natë para se të flejë. Duke këmbëngulur se trajtimi është i vetmi që adhuruesit e kujdesit të lëkurës duhet të plotësojnë, gruaja me guxim pohon:

Ky është më i mirë se çdo krem ​​tjetër për sytë. Duhen 8 ditë për të parë efektin e plotë të kremit.

Gjithashtu, artisti i grimit të Kim Kardashian, Mario Dedivanovic i cili njihet më gjerësisht si ‘Makeup by Mario’, ka mbrojtur më parë përdorimin e kremit për hemorroidet nën sy. Sipas revistës ‘People’, gjatë një masterklasi make-up në 2017, Mario tha:

Ai e shtrëngon lëkurën. Ky është një truk shumë i vjetër. Ka erë shumë të keqe, por funksionon.

Njerëz të tjerë të famshëm, përfshirë Amanda Holden, kanë qenë të njohur për përdorimin e këtij truku. Megjithatë, nuk ka asnjë provë përfundimtare shkencore për të mbështetur përdorimin e kremit të hemorroideve nën sy dhe disa dermatologë kanë paralajmëruar se kushdo me lëkurë të ndjeshme ose puçrra mund të përjetojë acarim.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58381 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE