Keq na vjen t’ju themi por vera dhe pushimet mbaruan kështu që njihuni me këshillat si të përballeni me vjeshtën!

vovalbania September 02, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Keq na vjen t’ju themi por vera dhe pushimet mbaruan kështu që njihuni me këshillat si të përballeni me vjeshtën!

Vera pothuajse ka mbaruar, ngjyrat po zbehen, ditët po shkurtohen, i jemi rikthyer rutinës së përditshmërisë së punës dhe ditët shpesh janë gri, me shi dhe të freskëta. Vjeshta është një stinë rilindjeje, pritshmërish dhe projektesh të reja. Por nëse ndiheni të stresuar nga ndryshimi i klimës me të cilën duhet të përballeni, kemi përzgjedhur disa këshilla që ta kaloni sa më lehtë ardhjen e vjeshtës..

1.Përgatituni psikologjikisht

Si fillim, duhet të përgatiteni psikologjikisht dhe fizikisht për ardhjen e ditëve të ftohta dhe mungesën e diellit, të cilat në mënyrë të paevitueshme do të ndryshojnë zakonet e përditshmërisë. Ndaj mos u bëni nostalgjikë për pushimet e verës, por filloni të planifikoni për pushimet dimërore.

2.Ndryshoni pamjen tuaj

Nuk ekziston një stinë e re pa një look të ri. Vera me siguri jua ka ashpërsuar flokët, ndaj pse të mos planifikoni një prerje të re dhe të ndryshoni pamjen tuaj të jashtme? Fillojeni këtë sezon të ri pune me një look të ri. Kjo gjë do t’ju bëjë të ndiheni më të sigurt, më të fortë dhe sikur jeni një tjetër njeri. Pas një vere të nxehtë, është koha të kujdesemi për lëkurën dhe t’i rikthejmë shkëlqimin e humbur. Ne duam t’ju vijmë në ndihmë duke ju sugjeruar më të mirën. CHANEL kujdeset dhe mendon që të jemi sa më të kuruara në çdo periudhë të vitit.

3.Ushqehuni shëndetshëm

Detyrat e shumta, ndryshimi i stinës, problemet me gjumin apo dhe shqetësime të tjera, mund t’ju bëjnë të ndiheni të lodhur gjatë ditës. Jo gjithmonë konsumimi i kafes, çajit apo çokollatës është zgjedhja e duhur. Që të ndihmoni veten në ditët kur ndiheni të rënë moralisht për shkak të motit jo të mirë, duhet të ndiqni një dietë të shëndetshme ushqimore, në mënyrë që të merrni energjinë e duhur për të kaluar edhe momentet më të vështira. Këshillat e ushqyerjes në vjeshtë përfshijnë sidomos zgjedhjen e produkteve të stinës, të cilat do t’ju përgatisin edhe më mirë për ardhjen e dimrit.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58383 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE