Ava Max ka një ritual të sajin para koncerteve dhe nuk ngurron të na e tregojë!

vovalbania September 03, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Ava Max ka një ritual të sajin para koncerteve dhe nuk ngurron të na e tregojë!

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Ava Max, prej vitesh gëzon një sukses ndërkombëtar falë debutimit të saj të fuqishëm në muzikë me hitin “Sweet but Psycho”. Artistja me origjinë shqiptare, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Koçi, iu është përgjigjur së fundmi 22 pyetjeve nga kanali MTV, në një rubrikë të quajtur ‘22 Questions for the 2022 Video Music Awards’. Mes të tjerash, 28-vjeçarja u pyet për ritualin e saj të përhershëm para se të ngjitet në skenë, para çdo performance.

Unë bëj një lutje të vogël në kokën time dhe bëj simbolin e kryqit.

Ava Max ka origjinë nga Saranda dhe i përket një familje të besimit katolik. Por edhe pse ka prejardhje shqiptare, ajo është rritur në SHBA. Para se të bëhej e famshme, Ava ka qenë një njeri i thjeshtë si gjithë të tjerët duke u përpjekur të bëjë një punë normale në Amerikë. Ajo e dinte se gjithmonë kishte dashur të bëhej këngëtare. Por ajo u ndikua nga zërat e jashtëm, të cilët e bindën atë se të bëhej një yll popi ishte një shans “një në një miliard”.

Max ka treguar gjithashtu se nëna e saj duhej të hiqte dorë nga ëndrra sepse ajo ishte një emigrante dhe nuk kishte para dhe nuk e dinte gjuhën shumë mirë. Të bindur se Los Angeles ishte vendi i duhur që Ava të zbulohej dhe të fillonte karrierën e saj, familja Koçi bënë shpërnguljen e tyre në Kaliforni, për t’u përballur me zhgënjimin fatkeqësisht. Duke jetuar në Sherman Oaks, Ava kujton që dërgoi koleksionin e saj të këngëve origjinale te një shtëpi diskografike, duke u ndjerë gati të nënshkruante një kontratë dhe të fillonte punën.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58383 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE