Kura më e mirë para gjumit për një fytyrë të lodhur!

vovalbania September 03, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Kura më e mirë para gjumit për një fytyrë të lodhur!

Sa herë që mund të ndjesh një fytyrë të lodhur dhe pa shkëlqim, ka një zgjidhje emergjente dhe shumë të shpejtë, e cila do të të kthejë freskinë në fytyrë. Këtë maskë mund ta përdorësh në çdo orar të ditës pra në mëngjes, pas pune apo në darkë, para se të flesh. Kushti i vetëm janë 15 minuta. Në kushte shtëpie, jepi jetë fytyrës dhe mos e lë veten pas dore.

Përbërësit e maskës janë: Një lugë gjelle miell i bardhë, një lugë mjaltë, një lugë qumësht i freskët. Përzieji të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene. Përhape maskën me lehtësi në të gjithë fytyrën dhe lëre të pushojë për gati 15 minuta. Më pas, shpëlaje fytyrën me ujë të vakët dhe do ta ndiesh lëkurën më të freskët dhe plotësisht të çlodhur.

Pas një vere të nxehtë, është koha të kujdesemi për lëkurën dhe t’i rikthejmë shkëlqimin e humbur. Duke qenë se vjeshta dhe dimri janë afër, duam t’ju vijmë në ndihmë duke ju sugjeruar më të mirën. CHANEL kujdeset dhe mendon që të jemi sa më të kuruara në çdo periudhë të vitit. Fytyrat ndajnë parimet themelore të arkitekturës, për sa i përket ideales, linjave harmonike dhe forcave të tensionit dhe vëllimit. Në një reflektim, rinia është çelësi i një fytyre me kontrast dhe volum harmonik.

Industria e kujdesit ndaj lëkurës është e mbushur me kremra, serume dhe locione të pafundme, që pretendojnë se arrijnë gjithçka, nga largimi i njollave deri te zbardhja e ngjyrës së lëkurës suaj. Por një pikë që mbetet më e vështira për t’u trajtuar është zona poshtë syve, pasi kremrat e syve kanë tendencë të ofrojnë vetëm një rregullim të përkohshëm dhe jo një zgjidhje afatgjatë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58381 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE