Sot Beyoncé feston ditëlindjen dhe ne ju prezantojmë me 15 hitet më të suksesshme gjatë gjithë karrierës së saj!

vovalbania September 04, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Sot Beyoncé feston ditëlindjen dhe ne ju prezantojmë me 15 hitet më të suksesshme gjatë gjithë karrierës së saj!

Jo vetëm që Beyoncé ka udhëhequr listat që nga fillimi i viteve 2000 por ajo e ka bërë këtë me talent dhe inovacion. Albumi i saj i vitit 2003, “Dangerously in Love”, solli debutimin e saj si një artiste solo ndërsa ajo dhe bashkëshorti i ardhshëm Jay-Z demonstruan se si ishin “Crazy in Love”. Ndërkohë që Beyonce qëndroi besnike ndaj Destiny’s Child për disa vite të tjera, fuqia e saj e dukshme dhe suksesi i menjëhershëm solo u bashkuan dhe sollën një ikonë për të tjerët.

Fansat u mahnitën kur albumi i shtatë i Beyoncé, “Renaissance”, u zbulua dy ditë përpara publikimit të tij zyrtar më 29 korrik – albumi i saj i parë me muzikë të re që nga rekordi i konceptit të lavdëruar nga kritikët e vitit 2016, “Lemonade”. Në qershor, ajo ngacmoi fansat me këngën e parë “Break My Soul”.

Për nder të këngëtares/aktores/filantropistes/sipërmarrëses që mban rekordin për më shumë çmime Grammy të dhëna një këngëtareje femër (28) dhe vazhdon të ndikojë në gjithçka, nga moda deri te lëvizjet e kërcimit, këtu janë 15 këngët e saj më të mira, të renditura.

15. ‘Halo’ (2009)

14. ‘Black Parade’ (2020)

13. ‘Break My Soul’ (2022)

12. ‘Formation’ (2016)

11. ‘Listen’ (2006)

10. ‘Deja Vu’ (2006)

9. ‘Best Thing I Never Had’ (2011)

8. ‘Run the World (Girls)’ (2011)

7. ‘Sweet Dreams’ (2009)

6. ‘Ring the Alarm’ (2006)

5. ‘Irreplaceable’ (2006)

4. ‘If I Were a Boy’ (2008)

3. ‘Crazy in Love’ (2003)

2. ‘Love on Top’ (2011)

1. ‘Single Ladies (Put a Ring on It)’ (2008)

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 26381 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE