Zbulohet ‘nofka’ që Princ Charles i ka vendosur Meghan Markle

vovalbania October 07, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Zbulohet ‘nofka’ që Princ Charles i ka vendosur Meghan Markle

Pseudonimi i mbretit Charles III për nusen e tij Meghan Markle dëshmon se sa shumë respekt kishte ai dikur për të.

Ekspertja mbretërore Katie Nicholl zbulon në librin e saj “The New Royals” se monarku britanik e quajti Dukeshën e Sussex “Tungsten”, i cili është një metal i fortë gri-çelik i serisë së tretë të tranzicionit që ka pikën më të lartë të shkrirjes nga të gjithë elementët metalikë.

“Charles thuhet se e quajti nusen e tij “Tungsten” për shkak të karakterit të ashpër dhe elasticitetit të saj,” shkruan Nicholl ( nëpërmjet “Entertainment Tonight”).

Nicholl shpjegon se emri i Markle me sa duket lindi kur ish-aktorja e “Suits” tregoi elasticitet gjatë paraqitjes së saj dhe Princit Harry në vitin 2018 me Princin William dhe Kate Middleton në Forumin e Fondacionit Mbretëror.

“Por Meghan ishte ylli i parë i katërshes. Ajo ishte e lëmuar, e pasionuar dhe ‘qesharake’, duke përdorur të gjitha aftësitë e saj të shkëlqyera në TV për daljet e saj. Ky ishte një moment zgjimi për William dhe Kate kur ata kuptuan se Meghan ishte shumë mbresëlënëse, shumë e sigurt dhe shumë e aftë”, sipas një burimi.

Ndërsa Charles, mund të ketë përdorur nofkën kohë më parë, është e paqartë nëse ai ende e quan 41 vjeçaren, “Tungsten” pasi ajo dhe Harry, dhanë dorëheqjen nga detyrat e tyre mbretërore në 2020 dhe u transferuan në Kaliforni, ku ata po jetojnë tashmë me dy fëmijët e tyre: Archie, 3, dhe Lilibet, 1 vjeç.

Tensionet brenda familjes mbretërore duket se vazhdojnë ende dhe pas vdekjes së mbretëreshës Elizabeth II në shtator, kur Markle thuhet se kërkoi të takohej me mbretin e ri dhe të rregullojë marrëdhëniet.

Harry dhe Markle morën pjesë në funeralin e Mbretëreshës së bashku me William dhe Middleton.

Page Six raportoi se Harry dhe Markle gjithashtu darkuan me Charles, William, Middleton dhe anëtarë të tjerë të familjes pasi morën arkivolin e Mbretëreshës në Pallatin Buckingham përpara funeralit të saj.

Megjithë paraqitjet e përbashkëta, duket se Harry dhe Markle ende nuk kanë bërë paqe me babanë e tij pasi u kthyen direkt në Shtetet e Bashkuara kur periudha zyrtare e zisë për monarkun e ndjerë u përfundua.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58473 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE