E braktisi mamaja në moshën 5-vjeçare, vëllai i Princeshë Dianës zbulon detaje nga marrëdhënia e saj familjare

vovalbania November 04, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
E braktisi mamaja në moshën 5-vjeçare, vëllai i Princeshë Dianës zbulon detaje nga marrëdhënia e saj familjare

Charles Spencer emocionoi fansat me një mesazh prekës dhe një foto familjare të shpërndarë në Instagramin e tij, teksa 58-vjeçari, vëllai i vogël i Princeshë Diana ndanë një foto të vjetër të tij të ulur me babanë dhe motrën e tij të ndjerë.

Dy burrat ishin të veshur në mënyrë elegante me smoking, papion, ndërsa Diana kishte veshur një fustan mahnitës, një diademë safiri dhe vathë të ngjashëm. Të tre ata u ulën në karrige të zbukuruara dhe buzëqeshën para kamerës, me imazhin e përmendur duke lëvizur fansat e tyre.

“Një fotografi prekëse për mua nga vera e vitit 1989, kur pati një festë në Althorp për ditëlindjen e 65-të të babait tim atë vit,” shkroi Charles Spencer. Babai i Charles, John Spencer, vdiq në mars 1992 në moshën 68 vjeç, ndërsa Princesha Diana ishte 36 vjeç kur ajo u vra në një aksident automobilistik në Paris në shtator 1997.

Fansat e tyre u komentuan me shpejtësi në lidhje me postimin, duke shkruar: “Foto e bukur. Do të doja t’i kthenim edhe për një ditë… ‘. Një fans i dytë tha: “Mendimet e mia janë me ju.”

Në një intervistë me Sunday Times vitin e kaluar, Charles Spencer foli për fëmijërinë e tij me Dianën dhe ndikimin e divorcit të prindërve të tyre. “Diana dhe unë kishim dy motra më të mëdha që ishin larg në shkollë, kështu që ajo dhe unë ishim shumë bashkë.”

Charles Spencer gjithashtu iu referua nënës së tyre në të njëjtën intervistë, duke thënë: “Babai ynë ishte një burim i qetë dhe i qëndrueshëm dashurie, por nëna jonë nuk ishte e përgatitur për mëmësinë. Nuk ishte faji i saj, nuk mund ta bënte. Teksa u bë gati për t’u larguar, ajo i premtoi Dianës, atëherë pesë vjeç se do të kthehej për ta parë. Diana po e priste në pragun e derës, por ajo nuk erdhi kurrë.’

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 32291 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE