2 vite pas vdekjes së bashkëshortit, gruaja mbetet shtatzënë me fëmijën e tij!

vovalbania February 01, 2023 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
2 vite pas vdekjes së bashkëshortit, gruaja mbetet shtatzënë me fëmijën e tij!

Mariah dhe Chris ishin një çift i ri me dëshirën për të krijuar familjen e tyre të vogël. Fatkeqësisht, jeta mori një kthesë të papritur kur Chris vdiq pas një beteje të gjatë dhe të guximshme. Por falë shkencës, e reja më në fund po e bën realitet dëshirën e tyre duke sjellë në jetë fëmijën e burrit të saj të ndjerë. Kjo është një histori që dëshmon se shpresa do të rishfaqet gjithmonë për të ndriçuar ditët tona edhe pasi të kemi kaluar sfidën më të madhe të jetës sonë.

Chris Smith ishte vetëm 24 vjeç kur u diagnostikua me kancer në sinus. Ai e luftoi me guxim për 3 vjet, por përfundoi duke humbur betejën e tij në shkurt 2021. Por përpara se të fillonte terapinë, Chris u sigurua që të ngrinte spermën e tij. Mariah shpjegoi se bashkëshorti i saj refuzoi të fillonte trajtimin derisa të futej në bankë sperma vetëm në rast se kimioterapia e bënte atë infertil. Ajo vuri në dukje:

Ne donim të dinim se mund të kishim familjen që ëndërronim. Ishte një domosdoshmëri për ne që të ndajmë një familje.

Çifti kishte shpresa se ai do të mbijetonte dhe ata qëndruan optimistë deri në fund. Por vetëm në rast se gjërat do të ktheheshin për keq dhe ai nuk ia dilte, i riu ia bëri të qartë gruas së tij se donte që ajo të përdorte spermën e tij. Mariah ra dakord me idenë. Ajo zbuloi:

I premtova atij se do të ndiqja ëndrrën tonë për të pasur fëmijë.

Duke ditur se ajo mund të kishte fëmijën e tij është ajo që e ndihmoi Mariah të qëndronte e fortë. Mjerisht, Chris ndërroi jetë në vitin 2021. Dhe ideja që një ditë ajo mund të kishte ende fëmijën e tij është ajo që e ndihmoi Mariah të vazhdonte dhe të kujdesej për veten duke parë drejt së ardhmes.

Të bëhesh e ve në moshën 24 vjeçare ishte po aq e tmerrshme sa tingëllon. Por unë kisha diçka për të mbajtur premtimin për të pasur fëmijën e Chris. E kisha ende atë pjesë të tij. Unë kisha mundësinë të kisha familjen tonë, edhe pse do të dukej shumë ndryshe nga sa e kisha parashikuar. Unë mund ta mbaja atë gjallë në këtë mënyrë për familjen dhe miqtë tanë.

Megjithatë, procesi i të mbeturit shtatzënë nuk ishte i lehtë. Mariah kaloi një raund të IUI, 3 raunde IVF, dhe një herë ajo vuajti nga një abort. Për fat të mirë, gjërat përfunduan me një notë pozitive, dhe ajo tani është duke pritur fëmijën e saj dhe të Chris dhe është një vajzë. Nëna e ardhshme u shpreh se ka ndjenja të përziera ndërsa po përgatitet të mirëpresë vajzën e saj. Ajo pranoi se lindja do të ishte një moment gëzimi dhe trishtimi i pamasë. Ajo tregoi se fakti që burri i saj nuk do të jetë i pranishëm gjatë atyre momenteve që ndryshojnë jetën do të sjellë një lloj të ri pikëllimi.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55497 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE