Zbuloni disa nga arsyet pse disa njerëz preferojnë seksin në dimër!

vovalbania February 01, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Zbuloni disa nga arsyet pse disa njerëz preferojnë seksin në dimër!

Sezoni i batanijeve komode, pulovrave të ngrohta dhe çokollatës së nxehtë tingëllon si një set i përsosur romantik. Duke u strukur së bashku në një batanije me partnerin tuaj, mund t’ju zgjojë lehtësisht dëshirën të bëni disa veprime midis çarçafëve. Problemi i vetëm është se bën shumë ftohtë! Kur bën ftohtë, gjëja e fundit që dëshironi të bëni është të hiqni rrobat. Nëse moti i ftohtë ju ka prishur humorin, rimendohuni. Seksi ka tendencë t’ju ngrohë përfundimisht dhe komoditeti pas veprimit seksual do t’ju bëjë të harroni të ftohtin fillestar. Për më tepër, seksi gjatë dimrit është i rëndësishëm për të rritur kontrollin tuaj të intimitetit.

Kjo periudhë e vitit ka shanse të larta për t’ju prishur humorin me partnerin tuaj për shkak të të ftohtit ekstrem. Por, ditët e ftohta dhe të errëta të dimrit ju rrisin menjëherë disponimin, duke ju dhënë gjallëri verore. Ju gjithashtu mund të ndiheni me energji gjatë stinës së dembelëve dhe dimrit, kështu që kjo është një arsye për të zgjedhur seksin dimëror. Seksi çliron endorfina pozitive dhe oksitocinë, të cilat mund të krijojnë ndjenja intimiteti mes çifteve.

Hulumtimet tregojnë se seksi krijon antitrupa që zvogëlojnë rrezikun e të ftohurit, dhe gjithashtu krijon ngrohtësi mes ju të dyve përmes fërkimit të trupave. Kjo rrit nivelin tuaj të të menduarit pozitiv, duke reduktuar çdo shenjë depresioni ose ankthi. Këto hormone ju ndihmojnë të ndërtoni një ekuacion miqësor ndaj seksit në marrëdhënien tuaj me partnerin.

Të bësh seks gjatë dimrit është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të djegur ato kalori shtesë që keni grumbulluar gjatë dimrit. Seksi është një mënyrë jashtëzakonisht e këndshme për të djegur kalori dhe për të mbajtur veten në formë duke e mbajtur marrëdhënien tuaj të paprekur. Për më tepër, rrit tërheqjen seksuale mes jush dhe partnerit tuaj.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55499 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE