Kujdes! 10 shenja që tregojnë se martesa juaj po shkon drejt divorcit

vovalbania March 04, 2023 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Kujdes! 10 shenja që tregojnë se martesa juaj po shkon drejt divorcit

Marrëdhëniet janë të ndërlikuara dhe të brishta, sidomos mes dy njerëzve të dashuruar. Nuk është gjithmonë e mundur ta mbash marrëdhënien si në ditët e para të njohjes. Kur ndjenjat zhduken, jo të gjithë janë të guximshëm për t’i dhënë fund kësaj dhe ata mund të fillojnë të gënjejnë. Më poshtë ne do ju tregojmë 10 sjellje në çift që paralajmërojnë se martesa juaj po shkon drejt divorcit.

ADVERTISING

Shqetësohen kur i prekni telefonin
Jo të gjithë durojnë t’u prekni gjërat e tyre personale. Por, nëse ju i merrni partnerit telefonin dhe ai reagon ashpër, ata po fshehin diçka nga ju.

Qëndron vonë në punë
Ndonjëherë kur njerëzit rrinë deri vonë në punë, nuk është se gjithmonë kanë punë. Kjo mund të jetë edhe për shkak të një lidhje që partneri/partnerja juaj mund të ketë me dikë në zyrë.

Bëhet xheloz pa ndonjë arsye
Xhelozia është diçka e këndshme kur ndodh në situata të duhura. Por nëse partneri fillon dhe bëhet xheloz nga asgjëja, mbase ata vetë i kanë po fshehin diçka.

Irritohet nga vëmendja dhe kujdesi i tepërt
Shpesh na mungojnë skenat e dashurisë dhe vëmendjes nga të dashurit tanë, dhe njerëzit zakonisht shijojnë zënkat e tyre. Megjithatë, nëse i jepni vëmendje dhe kujdes partnerit tuaj dhe ai irritohet, është mirë të kërkoni arsyen.

Nuk ka intimitet
Intimiteti është i rëndësishëm në një marrëdhënie harmonike. Mungesa e intimitetit tregon se marrëdhënies tuaj është duke i ardhur fundi.

Nuk diskutoni për planet e një të ardhmeje të përbashkët
Partnerët pëlqejnë të diskutojnë planet e tyre për të ardhmen, veçanërisht në vitet e para të një marrëdhënieje. Nëse me kalimin e kohës dikush nga ju nuk është më i interesuar për të ardhmen tuaj të përbashkët, përpiquni të gjeni arsyen.

Ju bëjnë shumë dhurata, pa ndonjë arsye
Të gjithëve u pëlqen të marrin dhurata. Por çfarë nëse partneri bën dhurata më shpesh se zakonisht? Së pari, do të jeni e lumtur për këtë fakt. Por më vonë, do të lindin dyshime dhe pyetje logjike: pse ata sillen kështu? A kanë bërë ai diçka dhe po shfajësohet me to?

Kanë ndryshime të theksuara humori
Mund të ketë shumë situata të vështira në jetën tonë. Ne të gjithë jemi të ekspozuar ndaj stresit. Kjo është arsyeja pse askush nuk është i sigurt nga luhatjet e humorit. Megjithatë nëse ndodh shpesh, të jeni të sigurt që nuk ka të bëjë me të tjerët, por me vetë ju dy.

Ata ndryshojnë temën gjatë një bisede serioze
Nuk është koha më e mirë për të bërë një bisedë serioze menjëherë pas punës ose para se të shkoni në shtrat. Megjithatë nëse partneri juaj refuzon prerazi të flasë për tema thelbësore edhe në një moment të mirë, mbase ata thjesht po përpiqen të shmangin biseda të tilla. Mund të jetë një shenjë që duhet të shqetësoheni për të ardhmen e marrëdhënies tuaj.

Nuk janë të gatshëm t’ju prezantojnë me prindërit ose miqtë e tyre
Nëse keni një lidhje prej shumë kohësh, por partneri juaj nuk ngurron t’ju ​​prezantojë me miqtë ose prindërit e tyre, është një shenjë alarmante.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47102 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE