Moti bën kthesën e papritur, ja zonat ku do të ketë reshje dëbore. Publikohet HARTA-LIVE

vovalbania March 26, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Moti bën kthesën e papritur, ja zonat ku do të ketë reshje dëbore. Publikohet HARTA-LIVE

Instituti i Gjeoshkencave ka bërë me dije parashikimin e motit për këtë javë që vjen. Nga nesër, priten reshje mesatare në shumicën e qarqeve. Reshjet do të arrijnë deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare. Në qarqet Shkodër, Kukës dhe Elbasan reshjet do të shoqërohen me shtrëngata, e po ashtu në Verilindje dhe Lindje pritet dëborë që do zbresin deri në lartësinë 900m mbi nivelin e detit.

Sa i përket temperaturave, në zonat bregdetare ato pritet që të variojnë; në bregdet: 12 / 16 °C
në vendet e ulëta: 8 / 17 °C; ndërsa në vendet malore: 4 / 11 °C. Era pritet të jetë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet dhe në zonat malore deri e fortë.

Instituti i Gjeoshkencave ka bërë me dije parashikimin e motit për këtë javë që vjen.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47615 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE