Këngëtarja Latto dyshohet se përdori ‘photoshop’ për të rritur audiencën e saj në festivalin “Coachella”

vovalbania April 19, 2023 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Këngëtarja Latto dyshohet se përdori ‘photoshop’ për të rritur audiencën e saj në festivalin “Coachella”

Këngëtarja e famshme Latto thotë se nuk përdori ‘photoshop’ në asnjë imazh për të rritur madhësinë e audiencës së saj në festivalin “Coachella”.

Artistja 24 vjeçe, u lajmërua në InstaStory të martën për të kundërshtuar akuzat se ajo përdorte teknologjinë për ta bërë madhësinë e audiencës të dukej më e madhe, shkruan DailyMail.

“Kurrë nuk kam përdorur ‘photoshop’ për një turmë”, tha vendasja e Columbus, Ohio në një mbishkrim të shfaqur në një imazh të saj përballë turmës në festivalin muzikor me bazë në Indio, Kaliforni.

Këngëtarja në zhvillim, emri i së cilës është Alyssa Michelle Stephens, tha se një imazh që ajo publikoi ishte zgjeruar për estetikë në Instagram, por u publikua aksidentalisht në Twitter.

“E zgjerova në mënyrë që të futej në storjen time në Instagram pa u ndërprerë, por ishte qartësisht e prishur, kështu që nuk përfundova duke e përdorur dhe thjesht postova versionin e gabuar rastësisht në Twitter”, tha Latto në sqarim.

Një numër i përdoruesve të mediave sociale spekuluan mbi origjinalitetin e imazhit pasi vokalistja e Big Energy postoi një imazh në rrjetet sociale të saj përballë turmës, me disa duke vënë në dukje se disa nga anëtarët e turmës dukej se ishin përsëritur.

Të tjerë e mbrojtën këngëtaren, duke thënë se ishte një produkt teknik i formatimit të koncertit të xhiruar për postim në rrjetet sociale.

“Është nga fotografia që zgjerohet duke përdorur mbushje të vetëdijshme për përmbajtjen, si p.sh. nëse përpiqeni të ndryshoni raportin e pamjes së një fotoje pa shtrembëruar ‘fotoshopin’ e imazhit ose ndonjë redaktues do të krijojë pikselë duke u përpjekur të përputhet me atë që ka rreth saj, në mënyrë që të mos keni nevojë të shtrembëroni imazhin”, tha një përdorues.

Një përdorues tjetër mbështeti teorinë, duke shkruar: “Gjithçka jashtë kësaj kutie të kuqe është e mbushur me përmbajtje ‘photoshopi’. Përsëri, vetëm fotografi dëshiron që fotografia të inkuadrohet ndryshe. Turma u bë vetëm pesë për qind më e madhe. Dhe ajo sigurisht që nuk ishte ajo në ‘photoshop’ që e bënte këtë”.

Përdoruesi tha se përsëritja ishte rezultat i një problemi të kornizës që u korrigjua përpara se të postohej në rrjetet sociale.

Përdoruesi tha: “99% i sigurt se çfarë ndodhi është se fotografi nuk e ka inkuadruar atë në mes të shkrepjes, kështu që për ta rreshtuar më mirë atë, ai përdori plotësimin me përmbajtje të vetëdijshme në ‘photoshop’ për të zgjatur anën e djathtë të fotografisë edhe një herë më shumë. Gjithsesi nuk është se nuk kishte njerëz aty”.

Latto ishte një nga një sërë interpretuesish të profilit të lartë që doli në skenë të dielën në fundjavën e parë të festivalit muzikor të Kalifornisë Jugore. Emra të tjerë të famshëm që performuan përfshinin artistët: Bebe Rexha, Frank Ocean, Björk dhe Rae Sremmurd.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47131 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE