Çështja Beleri/ Frrok Çupi hedh dyshimet e forta, ja lidhja e Berishës me kryebashkiakun e Himarës

vovalbania May 23, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Çështja Beleri/ Frrok Çupi hedh dyshimet e forta, ja lidhja e Berishës me kryebashkiakun e Himarës

Analisti  Frrok Çupi ka qenë i ftuar në “Special  Report” ku ka folur në lidhje me rastin “Beleri”

Ai tha se stuhia u ngrit nga Berisha në fushatë elektorë dhe se ish-kryeminsitri sa herë që është në krizë përdor karta nacionalizmi. Sipas tij politika dhe diplomacia shqiptare manisfestoi qetësinë dhe drejtësinë e domosdoshme për të qenë e denjë në familjen evropiane.

Raportet e tjera kanë rënë përpos atij të ligjit. Tërë stuhinë e ngriti Berisha në fushatën elektorale. Gjeti një njeri të burgosur dhe lidhi një kauzë konflikti në Himarë, e cila ra.

Diplomacia dhe politika shqiptare manifestoi qetësinë dhe drejtësinë e domosdoshme për të qenë të denjë në familjen evropiane.

Në bazë të raporteve që paraqet CIA, nëse kjo do të kishte ndodhur në periudhën e konflikteve etnike që i sajonte Berisha, do ta zgjaste një dekadë dhe më shumë lëngate mes dy vendeve” shtoi ai. 

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47615 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE