Çfarë ndodh në Shqipëri? Ndihen disa lëkundje TËRMETI në vend, ja madhësia dhe epiqendrat

vovalbania May 23, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Çfarë ndodh në Shqipëri? Ndihen disa lëkundje TËRMETI në vend, ja madhësia dhe epiqendrat

Disa lëkundje tërmeti kanë rënë nga mbrëmja e kaluar në Shqipëria, me epiqendra të shpërndara nga veriu në jug.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, bëhet fjalë për lëkundje me intensitet të ulët, nga 2.2 në 3.8. Nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

Termet ShqiperiPas saj, pak minuta më vonë u ndje një lëkundje në detin Jon, pranë Sarandës, e cila pati një magnitudë 2.6 të shkallës Rihter. Lëkundja u ndje më shumë nga sizmografët se sa nga qytetarët.

Ndërkohë gjatë mbrëmjes së djeshme dy lëkundje të tjera kanë lëkundur zonën e Elbasanit dhe Dibrës, të cilat po ashtu kanë patur magnitudë të ulët.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47615 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE