Mbërrin në Kuvend kërkesa e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt, ja çfarë pritet

vovalbania July 10, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Mbërrin në Kuvend kërkesa e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt, ja çfarë pritet

SPAK kërkesë Kuvendit për arrestimin e ish-ministrit Arben Ahmetaj.

Shkresa e SPAK ka mbërritur pak caste më parë, ku kërkohet arrestimi dhe kontrolli i banesës për ish ministrin.

Sipas informacioneve mësohet se SPAK kërkon arrestimin e ish ministrit Ahmetaj, ndërsa ndaj tij ka ngritur akuzat për shpërdorim detyre, korrupsion, pastrim parash dhe fshehje të pasurisë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 48128 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE