Nuanca që do të dominojë në veshjet 2022

vovalbania February 23, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Nuanca që do të dominojë në veshjet 2022

Pantone kompania e modës, e ka emëruar “Very Peri”, një nuancë e blusë, si ngjyrën e vitit 2022. Duke përfshirë tonet blu me një nuancë vjollce-të kuqe, kjo nuancë e bukur u krijua për herë të parë nga Pantone.

“Very Peri”, sipas kompanisë, shfaq një qëndrim të çuditshëm, të gëzueshëm dhe një prani dinamike që inkurajon kreativitetin e guximshëm dhe shprehjen imagjinative.

Vitin e kaluar, autoriteti i ngjyrave theu traditën dhe shpalli jo një, por dy ngjyrat përcaktuese të vitit 2021 që u zgjodhën për të ndihmuar njerëzit “të forcohheshin me energji, qartësi dhe shpresë” në mes të pasigurisë, shkruan living.

Ndërsa, zgjedhja e Very Peri për këtë vit  sjell një perspektivë dhe vizion të ri, për ngjyrat.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52591 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE