Çifti hollivudian zotohet të dhurojë 1 milion dollarë për refugjatët ukrainas

vovalbania February 28, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Çifti hollivudian zotohet të dhurojë 1 milion dollarë për refugjatët ukrainas

Aktorët Blake Lively dhe Ryan Reynolds po premtojnë se do të arrijnë çdo donacion deri në 1 milion dollarë për refugjatët që ikin nga lufta në Ukrainë, tha çifti në mediat sociale.

“Në 48 orë, ukrainas të panumërt u detyruan të largohen nga shtëpitë e tyre në vendet fqinje. Ata kanë nevojë për mbrojtje. Kur të dhuroni, ne do shtojmë deri në 1,000,000 dollarë, duke krijuar mbështetjen e dyfishtë,” shkroi Reynolds të shtunën në Twitter në promovimin e donacioneve për Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatët.

Lively postoi një foto të UNHCR-së në Instagram ku tregonte një fëmijë, duke thënë se agjencia “po ofron ndihmë për të shpëtuar jetën”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52597 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE