Pas suksesit në “House of Gucci” tani u konfirmua se Lady Gaga do të jetë edhe tek “Joker 2”!

vovalbania August 06, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Pas suksesit në “House of Gucci” tani u konfirmua se Lady Gaga do të jetë edhe tek “Joker 2”!

Në vazhdimin e filmit të “Joker”, dyshja më e fuqishme do të bashkojë sërish forcat. Të enjten, DC publikoi një trailer të ri për filmin e ardhshëm “Joker 2” dhe Lady Gaga konfirmoi pjesëmarrjen e saj në projekt. Variety tha se Lady Gaga u caktua për pjesën e Harley Quinn pas pjesëmarrjes së saj në “House of Gucci”.

Joker: Folie à Deux
10.04.24 pic.twitter.com/obp7T9lBFL

— Lady Gaga (@ladygaga) August 4, 2022

Së bashku me kastin, u njoftua edhe titulli i filmit, “Joker: Folie à Deux”. Joaquin Phoenix do të ripërsërisë rolin e tij si Joker pasi fitoi “Oscar”-in për aktorin më të mirë në vitin 2019. Gaga ka filmuar “Cheek to Cheek” me Tony Bennett. Thuhet se filmi është një muzikal, kështu që kasti së bashku me Lady Gaga-n është i përshtatshëm.

Ndërsa shifrat numëruan milionat në klipin e animuar, traileri zbuloi gjithashtu datën e publikimit të filmit. Data e publikimit të filmit është 4 tetor 2024. Gaga i është bashkuar ekskluzivitetit, por është e paqartë nëse ajo do të luajë Harley Quinn në vazhdim. Fansat në Twitter ishin kryesisht të ngazëllyer për partneritetin e Gagës me Phoenix në projekt, por disa ishin kundër për muzikalin.

Rikujtojmë, se “Joker” u publikua në vitin 2019 dhe shënoi një sukses të madh, duke fituar mbi 1 miliard dollarë për një film me vlerësim R dhe një çmim Oscar për Phoenix si aktori më i mirë për performancën e tij si Fleck. Rikujtojmë, se programi dedikuar kinematografisë në TAR,  “At the Movies”, risolli pak kohë më parë në vëmendje filmin shumë të diskutuar, “Joker”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58618 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE