Richard Grenell bisedon me Hashim Thaçin: Po të ishte ai president i Kosovës….

vovalbania August 08, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Richard Grenell bisedon me Hashim Thaçin: Po të ishte ai president i Kosovës….

Diplomati amerikan, Richard Grenell, përmes një shkrimi në twitter ka njoftuar se ka biseduar me ish-presidentin Hashim Thaçi, që po mbahet në paraburgim në Hagë.

Grenell tha se populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse Thaçi do të ishte president.

Sipas diplomatit amerikan, me Thaçin president, Kosova do të ishte më bashkëpunuese na aspektin ekonomik me shtetet fqinje.

“Bisedova me Hashim Thaçin në burg të Hagës. Jam i bindur se populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse ai (Thaçi) do të ishte president. Populli do të kishte ekonomi më të mirë si rezultat i bashkëpunimit me shtetet fqinje – dhe më shumë vende punë do të krijoheshin për fëmijët tanë nëse Thaçi do të ishte president” – ka thënë Grenell.

I just spoke with @HashimThaciRKS from prison in The Hague.

I am confident that the people of Kosovo would be at peace if he were still President. They would also have greater economic cooperation with their neighbors – and more jobs for their children if Thaci were back.

— Richard Grenell (@RichardGrenell) August 8, 2022

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 42379 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE