“Të notosh në qiell”/Njihuni me pishinat më të jashtëzakonshme në botë!

vovalbania August 08, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
“Të notosh në qiell”/Njihuni me pishinat më të jashtëzakonshme në botë!

Noti në një pishinë të lartë të pafundme, tek ato që shohin skajin e vendosur në katet e fundit të qiellgërvishtësve ose mbi pamjet e peizazhit malor, është një përvojë emocionuese por relaksuese. Duke parë pamjet panoramike të maleve ose peizazheve të qytetit, pishinat e hapura të pafundësisë janë një veçori e domosdoshme për t’u përjetuar në resortin tuaj të ardhshëm ose qëndrimin në hotel.

Ato quhen pishina pafundësie sepse iluzioni bën që të duket sikur uji në atë pishinë derdhet në pafundësi. Zakonisht të vendosura lart, këto pishina janë në një zonë të resortit ose hotelit, të lidhura në një kat shumë të lartë, apo edhe të mbajtura pezullua nga njëra ana e ndërtesës, në dukje sikur notojnë në qiell. Është një ndjenjë emocionuese dhe e guximshme.

1. Belmond Hotel Caruso, Itali

2. Alila Villas Uluwatu, Bali

3. The Sands SkyPark Marina Bay Sands, Singapor

4. Jumana, Bali Ungasan Resort

5. Alpin Panorama Hotel Hubertus, Tyrol Austri

6.Aura Skypool Lounge, Dubai

7. Grace Hotel Auberge Resorts, Ishujt Grek 

 

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58473 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE