I akuzuar për sulm fizik ndaj ish-të dashurës, nis procesi gjyqësor ndaj Ryan Giggs!

vovalbania August 09, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
I akuzuar për sulm fizik ndaj ish-të dashurës, nis procesi gjyqësor ndaj Ryan Giggs!

Ka filluar në Gjykatën e Mançesterit gjykimi i futbollistit legjendar të Manchester Unitedit, Ryan Giggs, i akuzuar për sulm ndaj ish-të dashurës së tij. 48-vjeçari akuzohet se ka sulmuar Kate Grenville dhe i ka shkaktuar asaj lëndime trupore më 1 nëntor 2020, në shtëpinë e tij në Mançester. Në të njëjtën kohë, ai u akuzua se kishte sulmuar motrën e saj më të vogël, Emma.

Former Manchester United footballer Ryan Giggs at court in Manchester where he is accused of controlling and coercive behaviour against ex-girlfriend Kate Greville between August 2017 and November 2020. pic.twitter.com/ImCwsiFPo3

— Danny Lawson (@DannyLawPhoto) August 8, 2022

Giggs gjithashtu përballet me akuza për “sjellje kontrolluese dhe shtrënguese” kundër ish-të dashurës midis gushtit 2017 dhe nëntorit 2020. Procesi gjyqësor do të zgjasë dhjetë ditë, ndërsa Ryan i ka mohuar të gjitha akuzat. Megjithatë, për shkak të gjyqit, ai dha dorëheqje nga posti i trajnerit të Uellsit, duke shpjeguar se nuk dëshiron të ketë ndikim të keq në ekipin kombëtar përpara Kupës së Botës në Katar.

Ryan Giggs leaves court after the first day of his trial, he is accused of attacking and controlling his ex-girlfriend and assaulting her sister.

Giggs has entered a plea of not guilty against three charges. pic.twitter.com/tBZFYukInQ

— Sky Sports News (@SkySportsNews) August 8, 2022

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 51250 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE