Serena Williams njofton largimin nga tenisi!

vovalbania August 09, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Serena Williams njofton largimin nga tenisi!

Serena Williams po tërhiqet nga tenisi, edhe pse jo menjëherë. Tenistja legjendare ka deklaruar në numrin e fundit të Vogue si më poshtë.

Është gjëja më e vështirë që mund ta imagjinoja ndonjëherë. Nuk dua që të mbarojë, por në të njëjtën kohë jam gati për atë që vjen më pas…

Dalja në pension e Williams nuk është e menjëhershme. Siç zbuloi ajo në artikullin e saj, ajo ende shpreson se mund të luajë në US Open në Nju Jork më vonë këtë muaj.

Fatkeqësisht nuk isha gati të fitoja Wimbledon këtë vit. Dhe nuk e di nëse do të jem gati për të fituar Nju Jorkun. Por unë do të përpiqem. Dhe turnetë kryesore do të jenë argëtuese. Por unë nuk jam duke kërkuar për ndonjë moment ceremonial, përfundimtar në gjykatë.

Unë jam e tmerrshme në lamtumira, më e keqa në botë. Por ju lutem dijeni se unë jam më mirënjohëse për ju sesa mund ta shpreh kurrë me fjalë. Më keni çuar në kaq shumë fitore dhe kaq shumë trofe. Do të më mungojë ai versioni im, ajo vajzë që luante tenis. Dhe do të më mungoni ju.

Williams jo vetëm që dëshiron të kalojë më shumë kohë me bashkëshortin e saj, Alexis, dhe 5-vjeçaren e tyre, Olympia, por 23 herë fituesja e Grand Slam zbuloi se çifti po përpiqet të ketë një fëmijë tjetër në të ardhmen e afërt.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 41935 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE