Pas kritikave për rolin e saj si sirena e Disney-t në “The Little Mermaid”, Halle Bailey më në fund reagon!

vovalbania August 11, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Pas kritikave për rolin e saj si sirena e Disney-t në “The Little Mermaid”, Halle Bailey më në fund reagon!

Nëse e mbani mend ditën kur u njoftua se Halle Bailey do të luante në xhirimin e “The Little Mermaid”, mund të kujtoni se lajmi u prit me reagime të ndryshme nga fansat. Ndërsa shumë ishin të entuziazmuar kur e shihnin që ajo sillte një ndryshim të ri në rol, të tjerët nuk ishin aq të emocionuar, duke postuar në Twitter zemërimin e tyre për përzgjedhjen e një aktoreje me ngjyrë përmes hashtag-ut #notmyariel.

Halle tha në një intervistë në atë kohë se ajo po përpiqej të mos “i kushtonte vëmendje negativitetit”. Kohët e fundit Halle gjatë një interviste me Variety ajo foli për mënyrën se si kritikat e ndikuan atë dhe se si ajo e trajtoi atë, duke thënë se familja e saj ishte një burim i madh mbështetjeje. Chloe Bailey u shpreh se:

Është e rëndësishme të kesh një sistem të fortë mbështetjeje rreth teje. Është e vështirë të mbash peshën e botës vetëm.

Halle shpjegoi se sapo ndau situatën me familjen e saj, ata i dhanë një kurajo dhe një forcë shumë të madhe që e ndihmuan të kapërcejë të gjithë negativitetin që po merrte në internet.

Ishte një gjë frymëzuese dhe e bukur të dëgjoja fjalët e tyre inkurajuese, duke më thënë: ‘Ti nuk e kupton se çfarë po bën kjo për ne, për komunitetin tonë, për të gjitha vajzat e vogla me ngjyrë që do ta shohin veten tek ty.

Ajo gjithashtu mendoi se si do të kishte qenë përvoja e saj nëse do të ishte rritur duke parë një person me ngjyrë në atë rol.

Çfarë do të kishte bërë kjo për mua, si do të ndryshonte besimin tim, besimin tim në veten time, gjithçka. Gjërat që duken kaq të vogla për të gjithë të tjerët, janë kaq të mëdha për ne.

“Little Mermaid” nuk do të shfaqet deri në vitin 2023, por gjithësesi mendohet se shumë shpejt do të bëhet e ditur edhe data e publikimit.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58473 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE