Lady Gaga ndërpret koncertin për të ndarë mesazhin e fortë me fansat!

vovalbania August 12, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Si një artiste me kuptimin e plotë të fjalës, Lady Gaga e menaxhon më së miri këtë incident në skenë!

Lady Gaga e ndërpreu koncertin e saj për të folur kundër ndalimeve kombëtare të abortit në një moment të fuqishëm gjatë koncertit në Uashington DC të hënën mbrëma. Këngëtarja, 36 vjeçe, iu drejtua audiencës në shfaqjen e turneut Chromatica Ball përpara se t’i kushtonte hitin e saj “Edge Of Glory” çdo gruaje në Amerikë.

Fjalët prekëse të Gaga-s erdhën pasi ajo zbuloi vitin e kaluar se pësoi një ndërprerje totale psikotike kur mbeti shtatzënë pasi u përdhunua nga një producent në moshën 19-vjeçare. Ylli amerikan, i cili tha se kishte mbetur shtatzënë nga burri që e përdhunoi në një cep të rrugës, tha se lutet që vendi të flasë. Duke folur para turmës, ajo tha:

Do të doja t’ia kushtoja këtë këngë çdo gruaje në Amerikë. Për çdo grua që tani duhet të shqetësohet për trupin e saj nëse mbetet shtatzënë. Lutem që ky vend të flasë, të qëndrojmë së bashku dhe të mos ndalemi derisa të jetë e drejtë!

Në vitin 2019, Gaga foli së bashku me Billie Eilish, Miley Cyrus, Ariana Grande, Lizzo dhe më shumë si pjesë e fushatës #BansOffMyBody të Planned Parenthood. Në një postim duke iu referuar një ligji të atëhershëm të ri të nënshkruar nga qeveria e Alabamës, Gaga shkroi:

Është një shkelje të ndalosh abortin në periudhën e Alabamës.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55047 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE