Në sezonin e ri “The Simpsons” pritet të zbulojnë sekretin e tyre më të madh!

vovalbania August 12, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Në sezonin e ri “The Simpsons” pritet të zbulojnë sekretin e tyre më të madh!

Gjatë gjithë ecurisë së tij 33-sezonale në kanalin Fox, “The Simpsons” janë bërë mjaft të njohur për aftësinë e tyre të çuditshme për të parashikuar të ardhmen, me sezonin e ardhshëm të 34-të që do të ofrojë disa njohuri për mënyrën se si ata arrijnë ta bëjnë këtë. Shfaqja ka parashikuar gjëra të tilla si kandidimin e Donald Trump-it për president, madje edhe pandeminë COVID-19 gjatë gjithë viteve.

Skenaristi i serialit ikonik, Matt Selman në një intervistë për “Deadline” tha se do të ketë një episod në sezonin e 34-të që ofron disi një shpjegim se si ata mund të parashikojnë të ardhmen me kaq saktësi.

Ne kemi një tjetër episod konceptual të çmendur që shpjegon se si ‘The Simpsons’ e dinë të ardhmen. Është një episod konceptual me shumë gjëra të çmendura në të, por bën një shpjegim se si ‘The Simpsons’ mund të parashikojnë të ardhmen.

Selman, i cili iu bashkua stafit të shkrimit të skenarit të “The Simpsons” në vitin 1997, tha gjithashtu me shaka:

Ndoshta sezoni i 34-të është më i mirë i çdo shfaqjeje që keni parë ndonjëherë.

“The Simpsons” ka vazhduar të shënojë rekorde si seriali më i gjatë në transmetim direkt me 728 episode deri më sot, megjithëse ky sezon do të jetë unik në disa mënyra.

Kemi dy episode të Halloweenit këtë vit, dy episode të ‘Treehouse of Horror’. Njëra është tri histori të frikshme, shumë e frikshme dhe e çuditshme.

Ai shtoi se një pjesë e ‘Treehouse of Horror’ është, “një parodi e Death Note”, seriali me ndikim japonez i shkruar nga Tsugumi Ohba dhe e ilustruar nga Takeshi Obata, për të cilën Selman tha: “Jam shumë i emocionuar”. Fox njoftoi në qershor se premiera e sezonit të 34-të do të transmetohet të dielën, më 25 shtator. Aktorja Melissa McCarthy do të jetë gjithashtu e ftuar.

Rikujtojmë, se “The Simpsons” duket se ka parashikuar edhe satelitin shqiptar në hapësirë. Në një video të publikuar nga seriali i famshëm, shfaqet një satelitë me simbolin e shqiponjës, e ndërsa një prej personazheve duket se flet shqip, ndonëse nuk kuptohet edhe shumë qartë po dëgjohet fjala “i drejtohet”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52606 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE