Delinda Disha nuk largohet vetëm nga “Klanifornia”! Aktorja e humorit merr me vete edhe bashkëshortin

vovalbania August 13, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Delinda Disha nuk largohet vetëm nga “Klanifornia”! Aktorja e humorit merr me vete edhe bashkëshortin

Aktorja e njohur Delinda Disha do nisë një aventurë të re, duke ardhur si moderatore. Prej vitesh ajo ka qenë pjesë e emisioneve të humorit si ‘Portokalli’ dhe së fundmi ‘Klanifornia’.

Mirëpo, ajo ka treguar se sezonin e ardhshëm do vijë si moderatore e një emisioni investigativ. Aktorja ka zbuluar së në shtator do moderojë emisionin ‘Xhadat’ krah moderatores Fiori Dardha. Kjo e fundit ka qenë krah Rozana Radit prej vitesh teksa nuk dihet arsyeja se përse Rozana është larguar nga emisioni.

Nëpërmjet një njoftimi në Instagram Delinda la të nënkuptohet që do largohet nga aktrimi përkohësisht, për tu përqëndruar në karrierën e saj si moderatore. Pasi përveç sferës ku do e shohim sezonin e ardhshëm, ka ndryshuar edhe logo duke u larguar nga Klan në MCN.

Ndërsa së fundmi aktorja e humorit ka zbuluar se edhe bashkëshorti i saj do të jetë në të njejtin vend pune si ajo tashmë në një television tjetër.

“Po Eldi s’do të punojë më në Klan apo do punojë në Mcn Tv?”- e ka pyetur së fundmi një ndjekës Delindën, e cila u përgjigj duke shkruar: “Po jemi bashkë në Mcn të dy./Panorama

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55520 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE