Superiorja nis më 19 gusht, ja axhenda e dy javëve të para!

vovalbania August 13, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Superiorja nis më 19 gusht, ja axhenda e dy javëve të para!

Dueli mes Kukësit dhe Tiranës do të ngrejë siparin e sezonit të ri të Superiores. Kjo përballje interesante është planifikuar të luhet të premten e 19 gushtit në orën stadiumin “Kukës Arena”.

Java e parë do të vijojë më pas ditën e shtunë, ku në orën 17:00 në “Niko Dovana” të Durrësit do të luhet sfida Erzeni-Vllaznia, teksa në orën 19:30 në “Elbasan Arena”, Partizani do të përballet me Egnatian. Java e parë do të mbyllet ditën e diel, me dy sfidat e programuara për t’u luajtur në orën 17:00.

Në stadiumin e Laçit, kurbinasit e Vukçeviç do të presin Teutën, teksa në “Adush Muça” të Ballshit, Bylisi do të ndeshet me Kastriotin. “Panorama Sport”, përveç javës së parë, ka arritur të zbulojë edhe axhendën e javës së dytë të Superiores.

JAVA E PARË:

E PREMTE, 19 GUSHT:

KUKËSI-TIRANA ORA 17:00 (Kukës Arena)

E SHTUNË, 20 GUSHT:

ERZENI-VLLAZNIA ORA 17:00 (Niko Dovana)

PARTIZANI-EGNATIA ORA 19:30 (Elbasan Arena)

E DIEL, 21 GUSHT:

LAÇI-TEUTA ORA 17:00 (Laçi Stadium)

BYLIS-KASTRIOTI ORA 17:00 (Adush Muça)

 JAVA E DYTË:

E SHTUNË, 27 GUSHT:

KASTRIOTI-ERZENI 17:00 (Kamza Stadium)

TEUTA-BYLIS 17:00 (Niko Dovana)

E DIEL, 28 GUSHT:

EGNATIA-TIRANA 17:00 (Egnatia Stadium)

VLLAZNIA-KUKËSI  19:30 (Loro Boriçi)

E HËNË, 29 GUSHT:

PARTIZANI-LAÇI 19:30 (Elbasan Arena)

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 51250 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE