Ndahet nga jeta aktorja e njohur e “Beverly Hills, 90210”!

vovalbania August 14, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Ndahet nga jeta aktorja e njohur e “Beverly Hills, 90210”!

Është ndarë nga jeta në moshën 64-vjeçare aktorja Denise Dowse sipas një konfirmimi të bërë nga vetë motra e saj nëpërmjet një postimi në rrjetin social Instagram.

Dua ta shfrytëzoj këtë moment për të falënderuar miqtë dhe familjen tonë për të gjithë dashurinë dhe lutjet. Me një zemër të thyer i informoj të gjithë se motra ime, Denise Dowse ka shkuar përpara për të takuar familjen tonë në jetën e përjetshme. Denise Yvonne Dowse ishte motra më e mahnitshme, një aktore, mentore dhe regjisore e përkryer, e shquar. Ajo ishte shoqja ime më e mirë dhe anëtarja e fundit e familjes. Denise ju donte të gjithëve. E di që ajo po na vëzhgon me gjithë dashurinë që ka. Kërkoj privatësi dhe lutjet tuaja të vazhdueshme. Unë do t’ju përditësoj këtu. Përsëri jam shumë mirënjohëse për të gjitha thirrjet, mesazhet, mesazhet direkte dhe lutjet e heshtura për motrën time. Ne nuk mund ta kishim bërë atë kaq hijeshi dhe pa dhimbje pa të gjithë luftëtarët e lutjes anembanë botës.

Aktorja e “Beverly Hills, 90210” u shtrua në spital të dielën dhe e ka kaluar javën në gjendje kome duke luftuar meningjitin. Mjekët nuk thanë se kur ose nëse ajo do të zgjohej nga koma. Ajo vdiq më pak se një javë më vonë. Denise Dowse është e njohur për rolin e zonjës Teasley në dramën për adoleshencë “Beverly Hills, 90210”, dhe së fundmi ka portretizuar Dr. Rhonda Pine në “Insecure” të HBO. Ajo luajti në “The Guardian”, “Coach Carter” dhe shumë projekte të tjera filmike.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 54530 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE